Насіння спаржі
Один із найраніших овочів, які можна виростити на грядці, є спараж. На жаль, культура не дуже поширена в середній смужці України. Проте цей овоч є джерелом мікроелементів, незамінних для організму людини ранньої весни. Смакові якості спаржі високі. З молодих пагонів можна приготувати дуже смачні дієтичні страви, також спареню використовуються в їжу в сирому вигляді.
Фарбування паростків спаржі залежить від методів її вирощування та часу збирання. У природі є три найпоширеніші забарвлення паростків спаржі: зелений, який виходить способом природного вирощування; білий (навчають способом окучування паростків від сонячного світла) і фіолетовий (овчування паростків виробляють не відразу).
Культура розводиться насінням, які висаджують у травні в землю або в розсадні горщики. Оскільки рослина є багаторічною, то насінням спаржі сіють ті ділянки, які можна використовувати тривалий час, що розташовані в стороні від основного городу. Це може бути грядка уздовж паркана, там спаража почуватиметься чудово.
Агротехніка вирощування культури нескладна. Після висаджування насіння спаржі очікують не менш ніж 30 днів до появи входів. Прискорити цей процес можна, попередньо замочивши посівний матеріал підігрітою водою (до +35оС) на п'ять днів, регулярно змінюючи воду. Так процес проростання насіння прискорюється вдвічі. Вирощування спаржі неважке, але як більшість рослин вимагає регулярного поливання, розпушування міжряджень і видалення сорних рослин.
Якщо дотримуватися всіх вимог до вирощування культури, то до осені сформуються здорові рослини. Вони матимуть розвинене потужне кореневище та приблизно п'ять пагонів заввишки 40 см. Пізній восени рослини зрізають, залишаючи 10 см втечі над землею. У такому вигляді культура зимує до весни. Ранньої весни рослини пересаджують на постійне місце росту або залишають на колишній, якщо вона підходить для вирощування культури.
Насіння спаржі купити можна в інтернет-магазині «Навчена Дача», де забезпечена гарантія якості матеріалу.
Можливо, вас зацікавить засоби захисту рослин.